Od kwietnia 2017 roku wszyscy w jednej siedzibie.

W kwietniu 2017 roku Centrum Logistyczne DMT zrealizowało główny element planu strategicznego na ten rok – przeprowadzono kolejnych klientów do siedziby w Pruszkowie, przy ul. Parzniewskiej 18. Od teraz, w jednym miejscu, znajduje się całe doświadczenie pracowników, wiedza  i zaplecze techniczne służące do obsługi klientów i wsparcia ich w procesach biznesowych.

Centrum Logistyczne DMT cały czas pracuje nad doskonaleniem obsługi swoich klientów. Dlatego Zarząd zdecydował się na zgromadzenie w jednym miejscu doświadczenie całego zespołu DMT oraz zaawansowanych  technologicznie rozwiązań stosowanych w obsłudze magazynowej.

 „Starannie przygotowywaliśmy się do zmiany siedziby, w związku z realizacją strategicznego planu połączenia dwóch dotychczasowych lokalizacji w jedną – mówi Michał Kujawa Menedżer ds. Logistyki w DMT – Musieliśmy m.in. zaplanować przeniesienie blisko 10 tysięcy palet należących do naszych klientów tak, aby nie zakłócić ich pracy.”

Blisko rok temu Centrum Logistyczne DMT rozpoczęło działalność w nowej lokalizacji. W pierwszej kolejności przeprowadzono biuro firmy oraz wszystkich klientów wcześniej obsługiwanych w dawnym magazynie w Pruszkowie. Część, którą oddano  w kwietniu tego roku,  jest przystosowana do przechowywania produktów w temperaturach kontrolowanych. Dedykowana jest m.in. produktom spożywczym, farmaceutykom i paszom.

Hala magazynowa została wyposażona w rozwiązania ekologiczne – dbające o środowisko naturalne.

Stosujemy przemyślane rozwiązania – mówi Kujawa – Zainstalowaliśmy oświetlenie LED oraz dodatkowo czujniki ruchu w alejkach magazynowych, obniżające zużycie energii i w efekcie ograniczające emisję CO2. Oprócz tego powierzchnia doświetlana jest też przez cały dzień światłem naturalnym dzięki świetlikom dachowym.”

Obiekt posiada Certyfikat BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Methodology) na poziome Good. Dodatkowo magazyn wyposażony jest  w:

  • podwójne łącza internetowe, w tym światłowód o przepustowości do 1000MB/s.,
  • kamery i rejestratory działające w technologii IP rejestrujące obraz w rozdzielczości HD,
  • system instalacji tryskaczowej.

Dziękujemy naszym klientom za zaufanie. To był bardzo intensywny czas, pełen wyzwań.  – mówi Michał Kujawa – Już zauważamy pierwsze korzystne efekty decyzji o połączeniu lokalizacji.”