Dystrybucja towarów przez centrum logistyczne

dmt

W dobie zakupów przez Internet klienci oczekują, że wybrany towar dotrze do ich domu w maksymalnie kilka dni. Często powodem opóźnień w dostawie nie są problemy podczas samego transportu, ale podczas kompletowania zamówienia. Dlatego firmy, którym zależy na ekspresowej realizacji zleceń, chętnie współpracują z doświadczonymi centrami logistycznymi.

Od A do Z

Dlaczego warto powierzyć swoje towary dobremu centrum logistycznemu? To bardzo proste! Zajmie się ono nimi w kompleksowy sposób. Po przyjęciu towarów do magazynu obsługa może zeskanować kody poszczególnych pojedynczych sztuk towarów, przeprowadzi etykietowanie, przepakuje towary i porozdziela materiały drobnicowe. Produkty w centrach logistycznych są składowane w odpowiedni dla danego typu towaru sposób, zgodny z indywidulanymi oczekiwaniami klientów. Obsługa centrum logistycznego zadba też o dystrybucję towarów z magazynu.  Przede wszystkim odpowiednio skompletuje zamówienie pobierając pojedyncze sztuki towarów i odpowiednio opakuje je, by bezpiecznie dotarły do klientów. Paczki będą oczywiście dokładnie opisane, a następnie wydane do doręczenia. Dobre centra logistyczne zajmują się też obsługą zwrotów. Jeśli okaże się, że zwrócony towar jest zniszczony i bezużyteczny, obsługa przekazuje go do utylizacji.

Zawsze w kontakcie

Nowoczesne centra logistyczne to nie zwykłe hale, w których składuje się towary, ale zaawansowane, skomputeryzowane ośrodki. To właśnie komputery i maszyny odpowiedzialne są za większość zadań: zarządzają powierzchnią magazynową, zbierają dane o historii przepływu danego towaru, transportują towary i pakują je. Odpowiednie systemy dbają o zachowanie w magazynie odpowiedniej wilgotności i temperatury, a kamery i czujniki chronią towary przed kradzieżą i pożarem. Najlepsze centra logistyczne oferują wirtualne magazyny dla przedstawicieli handlowych danej firmy.  Dzięki nim handlowcy przy pomocy Internetu mogą o każdej porze sprawdzić stan magazynowy danego produktu czy wygenerować raport.